Create your flash banner free online مهندسین معمار

 

مهندسین معمار

به نام یگانه معمار هستی

رستوران زنجیره ای مک دونالد در فرانسه
ساعت ٧:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٦/۱۸  کلمات کلیدی: رستوران

رستوران زنجیره ای مک دونالد در فرانسه

http://www.parsecad.ir/wp-content/uploads/2013/09/mainimagemcd-norguet-racine-05.jpg

نکته جالب در معماری داخلی این رستوران این است که متریال اصلی، تخته سه لا می باشد که با روکش آکوستیک و رنگ سفید مزین شده است. گروه طراحی در این رستوران از رنگ سفید به عنوان رنگ اصلی استفاده کرده است وتا حد امکان از ابزار زینتی استفاده نکرده است.


مسجد کول شریف
ساعت ٧:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٦/۱۸  کلمات کلیدی: مسجد

مسجد کول شریف

http://www.parsecad.ir/wp-content/uploads/2013/09/%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C.jpg

مسجد گل شریف یکی از مساجد اصلی و بزرگ قرون وسطی در قازان بوده که در سده ۱۶ میلادی ساخته شد. این مسجد با کتابخانه غنی خود باعث ظرافت، زیبایی و تزئین پایتخت خان‌های قازان و مرکز آموزش مذهبی، گسترش علوم در قسمت مرکزی روسیه در سده ۱۶ میلادی بود.

این مسجد به افتخار آخرین امام جماعت خود «سید قل شریف» یکی از رجال سرشناس مذهبی، عالم، شاعر و سیاست‌مدار و از فرماندهان دفاعی شهر قازان، که در این مسجد خدمت می‌کرد و در طول اشغال این شهر کشته شد تغییر نام داد.

 مسجد ۲ طبقه‌ای قل شریف، یک طبقه را به نیایش و یک طبقه را به موزه اسلامی خود اختصاص داده‌است. گنبد مرکزی این مسجد ۳۹ متر و ۴ مناره اصلی آن ۵۷ متر ارتفاع دارند. بخش عمده‌ای از هزینه ساخت مسجد توسط مسلمانان تاتار اهدا شده‌است.

 


ساختمان الماس مالزی
ساعت ٧:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٦/۱۸  کلمات کلیدی: خانه های مدرن

ساختمان الماس مالزی

http://www.parsecad.ir/wp-content/uploads/2013/09/diamond-building-malaysia-putrajaya-energy-commission-Bangunan-Berlian-Suruhanjaya-Tenaga-GBI-lead.jpg

این ساختمان بدلیل شکل منحصر به فرد خود نام ساختمان الماس را به خود گرفته است . شکل هرمی معکوس موجب افزایش سطح بام شده است تا صفحات pv بیشتری  نصب گردند همچنین این شکل موجب افزایش فضای آزاد در روی زمین شده و موجب افزایش فضای سبز مشود. صفحات pv  این ساختمان ۱۰% انرژی مصرفی ساختمان را تامین میکند .

http://www.parsecad.ir/wp-content/uploads/2013/09/diamond-building-malaysia-putrajaya-energy-commission-Bangunan-Berlian-Suruhanjaya-Tenaga-GBI-lead-2.jpg

سیستم جمع آوری آّب باران و فاضلاب ۷۰-۸۰ % آب مورد نیاز ساختمان را تامین میکند.همچنین ـریموی بزرگ در مرکز بنا در نظر گرفته شده تا در طول روز فضاهای داخلی از نور خورشید استفاده نمایند .تاج قرار گرفته بر روی فضای آتریوم موجب ورود نور خورشید در طیف نور مرئی می شود و مانع افزایش حرارت فضای داخل بنا میشود.  همچنین این آتریوم برای تهویه طبیعی نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

 

http://www.parsecad.ir/wp-content/uploads/2013/09/diamond-building-malaysia-putrajaya-energy-commission-Bangunan-Berlian-Suruhanjaya-Tenaga-Energy-Commission-3.jpg

http://www.parsecad.ir/wp-content/uploads/2013/09/diamond-building-malaysia-putrajaya-energy-commission-Bangunan-Berlian-Suruhanjaya-Tenaga-KD-Design_Group-5.jpg


قصر سانسوسی
ساعت ۱۱:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٦/۱٥  کلمات کلیدی:

http://www.parsecad.ir/wp-content/uploads/2013/09/371.jpg

قصر سانسوسی -Sanssouci Palace- در شهر پوتسدام آلمان قرار گرفته که در زمان های گذشته اقامتگاه تابستانی شاه فردریک کبیر بوده است. این قصر به گونه ای ساخته شده که با قصر ورسای در فرانسه رقابت می کند و در عین حال از سبک و شیوه ساخت منحصربفردی برخوردار است. در این قصر معابد، بناهای تزئینی و پارک زیبایی وجود دارد.


مسجد نصیرالملک شیراز
ساعت ۱۱:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٦/۱٥  کلمات کلیدی: مسجد

 

مسجد نصیرالملک شیراز

http://www.parsecad.ir/wp-content/uploads/2013/09/Nikon-3-025.jpg

مسجد نصیرالملک از مساجد شیراز است که در محله گودعربان و خیابان لطفعلی خان زند و در نزدیکی مسجد شاه چراغ مشهور قرار دارد این مسجد که از بناهای دوران قاجار است در سال ۱۲۹۳ قمری توسط حسنعلی نصیرالملک ساخته شد.مدت ساخت آن حدود ۱۲ سال و از سال ۱۲۹۳ تا ۱۳۰۵ شمسی به طول انجامیده است.مرمت، حفظ و نگهداری این بنای باشکوه و ارزشمند با رعایت استانداردهای بین‌المللی مرمت آثار تاریخی از سال‏ها پیش آغاز شده است.این مسجد دارای حیاط وسیع است که حوض بزرگ در وسط آن می‌باشد. در سمت شمال حیاط طاق مروارید، در سمت شرق شبستان با هفت ستون سنگی، در سمت جنوب دو گلدسته زیبا و در سمت غرب شبستان اصلی قرار دارد که دارای دریچه‌هایی با شیشه های رنگی است.