Create your flash banner free online مهندسین معمار

 

مهندسین معمار

به نام یگانه معمار هستی

کلیسای آنتونی گائودی(سارگادا فامیلا) / آنتونی گائودی
ساعت ٤:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٢/٢٤  کلمات کلیدی:

نام اصلی این کلیسا گائودی است ، چرا که آنتون گائودی در سال ۱۸۵۲ نخستین معماری بود که ضمن طرح ایده ساخت این کلیسای عظیم ، کار ساخت آن را آغاز نمود.
“ساراگادا فامیلیا” توسط آنتونی “گائودی” طراحی شده است.” گائودی” از سال ۱۸۸۳ کار خود را بر روی این طرح آغاز کرده و ۱۵ سال آخر عمر خود را صرف تلاش برای این اثر بی نظیر کرده است.پیش بینی شده است که این پروژه در سال ۲۰۲۶ به پایان خواهد رسید. بنابراین “گائودی” شاگردانی را برای آینده این کار در نظر گرفته بود. بعد از فوت وی در سال ۱۹۲۶ کار تحت نظر “دومنیک سوگرانی “ادامه یافت اما جنگ داخلی اسپانیا در سال ۱۹۳۶ موجب توقف کار شد. بخش هایی از این بنا در هرج و مرج های جنگ خراب شد.

طرح

تمام بخش های ساراگادا فامییلیا ، همانگونه که خواسته و آرزوی گائودی بود ،لبریز از سمبل های مسحیت است .” آخرین شاهکار از جایگاه مقدس عالم مسحیت ” . برجسته ترین جنبه این اثر نمای دوکی مانند برج است.
در مجموع این بنا دارای ۱۸ برج بلند است که هر کدام از آن ها به ترتیب بلندی آن بیانگر و نماینده دوازده یار حضرت مسیح، چهار کاتب انجیل و مریم مقدس است و بلندترین آن از آن حضرت مسیح (ع) می باشد.( در گزارش عملکردی که از این اثر در سال ۲۰۰۵ در وبسایت رسمی آن منتشر شد، طرحی که با امضای “گائودی” اخیرا به دست آمده است اشاره دارد که برج متعلق به مریم مقدس می بایست کوتاه تر از کاتبین انجیل باشد. این گزارش نیز بیان می دارد که ادامه کار به جهت نزدیکی هر چه بیشتر آن به این خواسته ،دنبال می شود. همین منبع هم چنین توضیح می دهد که سمبل های مسیحت از طریق انجیل قابل درک و شناخت شده اند

http://www.uplooder.net/img/image/90/04cff2949be63ca2aa07e2b3ec788328/800px-Sagrada_Familia_nave_roof_detail.jpg


تخت سلیمان(آتشکده آذرگشنسب)
ساعت ٤:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٢/٢٤  کلمات کلیدی: تخت سلیمان

مجموعه آثار باستانی تخت سلیمان در ۴۲ کیلومتری شمال شرقی شهرستان تکاب در استان آذربایجان غربی قرار دارد.

آثار باستانی این مجموعه و دریاچه جوشان آن، روی صفحه‌ای سنگی و طبیعی قرار گرفته که از رسوبات آب دریاچه به وجود آمده است.

 http://www.uplooder.net/img/image/31/92ae4fcd7f39496e35119728d7d7ced7/ir64.jpg


ویلای تابستانی Muuratsalo/آلوار آلتو
ساعت ٤:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٢/٢٤  کلمات کلیدی: ویلای تابستانی

معمار: آلوار آلتو

مکان: Muuratsalo، فنلاند

سال ساخت : ۱۹۵۳

آلتو بلافاصله پس از درگذشت همسرش در سال ۱۹۴۹ طرحی را برای ویلای تابستانی در ساحل غربی جزیره Muuratsalo درفنلاند آغاز کرد، در فرایند طراحی این خانه مطالعاتی تجربی بر متریال و فلسفه معماری ساخت و سازصورت گرفت.

 اساسی ترین موضوع در طراحی این ویلا، طراحی حیاط بود که نزدیکی به دریاچه زیبایی آن را دو چندان می نمود.دیواره های حیاط منعکس کننده مطالعات تجربی آلتو است.در این دیوار بیش از ۵۰ نوع آجر در ترکیب های مختلف استفاده شده است. دراین مطالعات آلتو تست زیبایی شناسی از ترکیبات مختلف آجر درآب و هوای خشن را انجام داد.

http://www.uplooder.net/img/image/100/073a65fa212a03adfbb60fe706ffae79/Muuratsalo-Experimental-House-010.jpg

 


معماری دیکانستراکشن
ساعت ۱۱:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٢/۱٥  کلمات کلیدی: سبک های معماری

معماری دیکانستراکشن

کتاب :معماری جهان
فصل اول :سبکهای معماری
دیکانستراکشن
در سال ۱۹۸۸ ممکن است اتفاقات فراوانی رخ داده باشد ، اما در عرصه معماری این سال به سبب شکوفایی « واسازی » در آن فراموش نشدنی است . زیرا به عنوان مثال در این سال بود که اندریاس پا پاداکیس که ناشر « انتشارات آکادمی » در لندن است در گالری تیت این شهر گردهمایی ای به راه انداخت و به انتشار دو مجله که در این زمینه با وی همراه بودند دست زد . مجله طراحی معماری و مجله هنر و طراحی و غیر از آن نمایشگاهی در موزه هنر مدرن درنیویورک برپا شد که عنوانش معماری واساختگرایی بود . این نمایشگاه را فیلیپ جانسن به راه انداخت و کاتالوگ آن کار مارک ویگلی بود . اما همه این ها به چه منظور صورت گرفت .


خانه ای که هنگام باران ساز می زند!
ساعت ٩:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٢/٩  کلمات کلیدی:

ساختمانی که زمان باریدن باران صدای موسیقی از آن بلند می شود یکی از جاذبه های توریستی می شود.

خانم آنت پل مجسمه ساز و طراحان کریستف روسنر و آندره، که همه در خانه موسیقی زندگی می کنند این خانه جالب را در آلمان طراحی کرده اند.

این هنرمندان نمای ساختمان را با مقداری وسیله مختصر از جمله لوله و قیف طوری طراحی کرده اند که وقتی باران می بارد آب از روی پشت بام وارد این لوله ها میشود و صدای دلنشینی بلند می شود.

http://www.uplooder.net/img/image1/42f191856fe326496f0fbadd99ab5a9c/127256_990.jpg

 

برای دیدن ادامه عکس ها به ادامه مطلب بروید


روز معمار
ساعت ۱٢:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٢/٤  کلمات کلیدی:

معماری همان است که از عشق بنا ساخت

باقی همه طراحی غفلت بود و هندسه ی دردhttp://www.uplooder.net/img/image1/05e782a7e6518e22261cb29041f90a76/163573_518419558204863_1943009344_n.jpg